Apie mus

Kas yra „Maisto turgus“?

„Maisto turgus“ – tai pirmoji ir vienintelė specializuota interneto platforma šalyje, kurioje maisto produktus ar prekes parduoti gali bet kuris maisto perteklių turintis PRIVATUS asmuo, o pirkti – bet kuris privatus ar juridinis asmuo, kuriam parduodamas maistas yra reikalingas.

Kaip atsirado „Maisto turgus“?

Mes, „Maisto turgaus“ kūrėjai, turime galimybę valgyti daržoves, kurias užsiauginome patys ar mūsų artimieji, kartais „nuskyla“ ir paragaujame SU MEILE, šeriant natūraliais pašarais užaugintos vištienos, kiaulienos ar veršienos, gardžiuojamės po laukus bei klonius vaikštančių vištų sudėtais kiaušiniais. Tačiau tokia privilegija gali mėgautis toli gražu nedaugelis. O tie, kurie gali, tie, kurie SU MEILE augina daržoves ir javus, vaisius ir uogas, gyvulius ir paukščius, kasmet sugesti palieka kilogramus ar net tonas nepanaudoto sveiko ir skanaus maisto. Ilgą laiką tai stebėjome savo akimis, apie tai girdėjome iš draugų ir kolegų.

Supratome, kad maisto švaistymas pelnytai vadinamas šio amžiaus problema. Skaičiuojama, kad Lietuvoje, kaip ir pasaulyje, gali būti iššvaistoma apie trečdalis užauginto ar pagaminto maisto. Apie pusė jo išvaistoma pirmojoje grandinės dalyje, t. y. augintojų ar gamintojų. Spėjama, kad iki 2020 m. Europos Sąjungoje iššvaistomo maisto kiekis nuo 90 mln. tonų per metus padidės iki 120 mln. tonų. Tačiau mes esame socialiai atsakingi ir, sukūrę „Maisto turgų“, drauge su Jumis siekiame prisidėti prie pokyčių!

Kodėl verta lankytis „Maisto turguje“?

Vienas pagrindinių „Maisto turgaus“ tikslų – sudaryti sąlygas maisto augintojams maisto perteklių parduoti ar padovanoti tiems, kuriems jo reikia, o ne palikti nykti laukuose ar sugesti rūsyje ir taip mažinti maisto švaistymą.

Praktika rodo, kad maisto perteklių augintojai dažnai bando parduoti ar atiduoti artimiesiems, draugams ar kaimynams, tačiau tai padaryti pavyksta ne visada, o gal ne visada ir norisi. „Maisto turgus“ siūlo sprendimą – nereikia maisto pertekliaus siūlyti ar brukti, jį galima parduoti ir papildomai užsidirbti.

Maisto prekių ieškodami „Maisto turguje“ laimi ir PIRKĖJAI. Jie tampa ir svarbia socialinės kampanijos grandimi, ir gali maitintis SU MEILE, savo reikmėms užaugintu ar pagamintu ir todėl, tikėtina, ekologišku, natūraliu maistu. Dažnai tokiu, kokį prisimename iš vaikystės, kai viešėjome pas močiutę kaime...

Kaip veikia „Maisto turgus“?

„Maisto turgus“ veikia dalinimosi ekonomikos principu ir yra tarpininkas, kuris padeda susitikti pardavėjui ir pirkėjui.

Jei norite parduoti, reikia:

  • susikurti asmeninę paskyrą;

  • įkelti norimos parduoti maisto prekės skelbimą;

  • laukti pirkėjo žinutės;

  • sulaukus žinutės susitarti su pirkėju, kaip perduosite prekę;

  • džiaugtis, kad prisidėjote prie maisto švaistymo mažinimo ir uždirbote ne tik šimtą karmos taškų, bet ir papildomą eurą.

Jei norite pirkti, reikia:

  • susikurti asmeninę paskyrą;

  • susirasti maisto prekės, kurią norite pirkti, skelbimą;

  • parašyti žinutę pardavėjui;

  • susitarti su pardavėju, kaip norima prekė atkeliaus pas Jus;

  • džiaugtis, kad su artimaisiais valgysite su meile ir atsakingai užaugintą maistą.